ГоловнаLifestyleЯк доглядати за шкірою після тренування: 5 порад спеціаліста, щоб уникнути висипів...

Як доглядати за шкірою після тренування: 5 порад спеціаліста, щоб уникнути висипів та подразнень

У тренуваннях все чудово, окрім того, що підвищене потовиділення може спричиняти появу недосконалостей на обличчі та тілі. Тому, після занять спортом важливо виконувати правильну б’юті-рутину, яка спрямована на глибоке очищення і відновлення шкіри.

Фізичні вправи корисні не лише для фігури, а й для шкіри, оскільки вони покращують обмінні процеси та сприяють виробленню колагену та еластину. Проте тренування також можуть мати свої недоліки, наприклад, підвищене потовиділення, особливо влітку. Це може призводити до активізації сальних залоз і збільшення ризику запалення шкіри.

Нерідко прищі під час тренування можуть виникати, якщо ти тренуєшся з макіяжем або SPF-кремом на обличчі (але його використання все одно не можна ігнорувати!). Через піт і підвищений виробіток себуму косметика сильніше забиває пори і провокує висипання.

А ось з акне на плечах, спині та грудях частіше стикаються ті, хто тренується в тісному та закритому одязі. Вона натирає спітнілу шкіру, внаслідок чого створюється ідеальний мікроклімат для розмноження бактерій.

Якщо ти тренуєшся вдома, ти маєш більше шансів захистити шкіру від недосконалостей.

  • По-перше, тому, що ти використовуєш свій особистий килимок та обладнання: у фітнес-клубах з великим скупченням людей різних мікробів не уникнути.
  • А по-друге, відразу після заняття є можливість прийняти душ і виконати б’юті-рутину. Головне – не відволікатися на домашні справи чи відпочинок на дивані!

Незалежно від віку та типу шкіри, спеціалісти рекомендують загальний список етапів догляду за обличчям та тілом після тренування. Бери його на замітку, де б не проходили твої заняття: кожен пункт має альтернативні варіанти. Його тривалість не займає більше 10-15 хвилин і допомагає підтримати красу та здоров’я шкіри після фізичних навантажень.

Умивання

Базове очищення – перше, що потрібно зробити після закінчення тренування. У цей момент кров приливає до шкіри, і пори залишаються розкритими, тому забрудненням легше проникнути всередину.

“Після тренування я рекомендую двохетапне очищення з гідрофільним маслом і ніжним засобом для вмивання”, – пояснює дерматолог Джойс Парк. У випадку, якщо ти займаєшся у фітнес-студії, де не можна прийняти душ, фахівець радить мати при собі очищувальні серветки для обличчя. Деякі марки випускають серветки спеціально для шкіри, схильної до висипів, з кислотами та антибактеріальними компонентами.

Відлущування

Для обличчя — двохетапне очищення, а для тіла — відлущувальні процедури. У літню пору душ — обов’язковий етап після тренування, проте замість звичайного мила чи гелю краще використовувати засоби з кислотами у складі. Лікар Парк рекомендує звернути увагу на гелі для душу для проблемної шкіри на основі саліцилової кислоти. Також можеш використовувати рукавицю для очищення шкіри або скраб для тіла.

Якщо часу на б’юті-рутину після тренування мало, достатньо використовувати відлущувальні засоби хоча б на зонах грудей, спини і плечей, більш схильних до появи висипань. Але хоча б раз на тиждень звертай увагу на інтенсивне очищення всіх ділянок тіла, включаючи п’яти. Через активні заняття шкіра на них теж може ставати темнішою і грубішою.

Оновлення

Очищення за допомогою води – дієвє, але все ж таки його недостатньо, щоб запобігти запаленням. Пори швидко забиваються себумом та зовнішніми забрудненнями, тому доктор Парк рекомендує додати в догляд після тренування засіб для оновлення шкіри. Це може бути будь-який зручний тобі формат: скатка для обличчя, очищувальна маска або пілінг-педи, які зручно брати з собою у фітнес-клуб.

Головне – переконатися, що у складі продукту є кислоти (наприклад, саліцилова чи гліколева), які допоможуть очистити пори.

Зволоження

Зволожувати шкіру при заняттях спортом можна як зовні, так і зсередини: використовуючи освіжаючі місти чи гідролати для обличчя та споживати достатню кількість води. А після того, як приймеш душ і використовуєш засоби з кислотами, варто «закрити» догляд легким зволожуючим кремом. Він допоможе уникнути дискомфорту після інтенсивного очищення і підвищить ефективність інших активів у твоїй рутині.

SPF-захист

Використання сонцезахисних засобів — важливий етап в догляді за шкірою. Якщо тренуєшся в залі з панорамними вікнами або на відкритому повітрі, SPF-крем із високим фактором захисту варто нанести за 10-15 хвилин до тренування. Не забудь зробити те саме після того, як вмиєшся, приймеш душ і продовжиш свій активний день.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Найпопулярніші новини

Тайсон Ф’юрі знову став п’яною зіркою британських таблоїдів

Відомий британський боксер Тайсон Ф'юрі часто попадає в скандальні відео через свою прихильність до алкогольних напоїв. Нагадаємо, що...

Повертаємося в 70-ті з модними штанами в стилі бохо: тренди сезону літо-2024

Мода циклічна. Це давно відомо, тому нові тренди навіть не викликають здивування. А знаєте чому? Тому що більшість...

Дженіфер Лопес та Бен Аффлек виставили на продаж розкішний будинок за 60 млн доларів

Одна з найзірковіших пар, за якою спостерігає весь світ. Бен Аффлек та Дженіфер Лопес знову підігрівають чутки про...

Топ-6 жакетів для жінок на літо-2024: добірка від стилістів

Стилісти постійно наголошують, що в жіночому гардеробі повинні бути жакети. Вони стали базою для формування багатьох образів як...