ГоловнаLifestyleЗморшки, в'ялість, целюліт: що зробити, щоб колаген правильно працював на молодість шкіри

Зморшки, в’ялість, целюліт: що зробити, щоб колаген правильно працював на молодість шкіри

Колаген –  це найважливіший і найпоширеніший білок у нашому організмі, який відіграє ключову роль у підтримці структурної цілісності майже всіх тканин та органів.

Завдяки своїм визначним властивостям він широко використовується і в косметологічних процедурах, і в домашньому догляді, так і в харчових добавках. Разом з експертом, лікаркою-дерматологом Тимченко Дариною розберемося в призначенні колагену, його вплив на нашу шкіру і тому, як найбільш ефективно вбудовувати його у свою щоденну б’юті-рутину.

Як відомо, колаген служить основою зовнішньої оболонки людини, за якою ми можемо судити про її вік, звички і навіть деякі захворювання — поточні або вже перенесені. Саме тому до шкіри обличчя та тіла прийнято висувати особливі вимоги: вона має бути гладкою, пружною, достатньо зволоженою, еластичною та мати рівний тон.

Всі ці властивості шкіри забезпечує білок колагену, – цей фундаментальний компонент і є основа молодої шкіри.

Що таке колаген

Колаген – це головний білок сполучної тканини, що представляє собою полімер, тобто міцно скручений довгий ланцюжок з амінокислот. Він забезпечує міцність, цілісність та еластичність шкіри, волосся, нігтів, зубів, суглобів, кісток та сухожиль, тому його назва утворена від «kolla», що в перекладі з грецької означає «клей».

На сьогоднішній день відомо про 29 різних видів колагену, але для організму особливо важливі перші чотири — вони ж і становлять більшу частину всіх білкових запасів у тілі.

  •  I тип колагену бере на себе 90% від вмісту білка: він є матеріалом для будови багатьох сполучних тканин і шкіри;
  • II тип колагену необхідний , щоб формувати хрящі та відповідає за гнучкість суглобів;
  • III тип колагену підтримує цілісність м’язових структур та створює міцність судинних стінок.
  • IV тип колагену необхідний для базальних мембран — глибокого шару шкіри, який сполучає дерму та епідерміс, а також бере участь у «будівництві» кришталика ока.

Будь-який тип колагену складається з 20 амінокислот, характерних для людського організму, проте їх співвідношення відрізняється. Так, колаген I та III типів у більшій кількості містять гліцин, пролін та гідроксипролін. Завдання першого – прискорювати процес регенерації та полегшувати роботу нервової системи, покращуючи тим самим якість сну. Завдання другого — підтримувати енергетичний баланс клітин та запобігати запальним процесам, а завдання третього — загоювати тканини. Четвертий утворює пласку мережу на межі епідермісу і дерми, який називають базальною мембраною.

Як колаген впливає на шкіру

Чим старші ми стаємо, то менше природного колагену здатні продукувати наші клітини. Згідно з дослідженнями, після настання піку вироблення «білка молодості», який зазвичай припадає на 20 років, організм починає поступово знижувати його синтез, до 40 років втрата колагенових волокон досягає 1% щороку, а після 50 вихідний рівень падає до половини. Така втрата неминуче призводить до появи статичних зморшок, сухості, витончення та провисання шкіри, а також втрати гнучкості, пружності та зношування суглобів. Крім цього, дефіцит компонента провокує руйнування судин, які відповідають за транспортування крові до серця та інших внутрішніх органів.

Для організму нестача колагену також загрожує не тільки відсутністю тонусу, але і збільшенням видимості целюліту. Білок — це найдієвіший безрецептурний засіб від «апельсинової кірки»: хоч він і не сприяє схудненню, проте допомагає в короткі терміни підтягнути середні шари шкіри, щоб знизити вираженість нерівного рельєфу, тобто ямок і горбків. Крім того, колаген дуже корисний для підтримки тургору (термін часто використовується в косметології та поєднує в собі поняття пружності та еластичності).

Як підвищити рівень колагену для збереження молодості шкіри

Так званий екзогенний колаген, тобто той, який надходить до нас в організм ззовні, можна отримати за допомогою продуктів та харчових добавок.

Їжа з високим вмістом білку:

  • М’ясо великої рогатої худоби;
  • Курка;
  • Риба;
  • морепродукти;
  • Желатин;
  • Кістковий бульйон;
  • Яєчні білки.

Крім них є колагеногенератори – це продукти, які сприяють синтезу колагену. Наприклад, фрукти та овочі, багаті Вітаміном С (цитрусові, ківі, полуниця, червоний болгарський перець); продукти з вітамінами А та Е (печінка, морква, горіхи, олії) та продукти з кремнієм (коричневий рис, кукурудза, цільне зерно, бобові, капуста, кропива).

Однак для підтримки належного рівня колагену в організмі необхідно дотримуватись харчування з високим вмістом білка на щоденній основі, що не завжди можливо в умовах завантаженого способу життя. Альтернативою, а краще доповненням, натуральної високобілкової їжі є різні снеки, напої, харчові добавки та БАДи. Останні особливо ефективні, тому що містять високі компоненти дозування. Як правило, в них використовується сировина тваринного, морського або рослинного походження, а самі засоби представлені безліччю форматів: від капсул та порошків до мармеладу та питних шотів.

Найкращими вважаються засоби на основі гідролізованого колагену, тобто суміші пептидів, а краще трипептидів колагену та амінокислот, тому що саме вони є найбіодоступнішими і значно легше засвоюється організмом.

При виборі добавки важливо звертати увагу на вказівку дозування речовини: працюючий продукт з колагеном повинен містити не менше 10 000 мг білка. Великий вплив на якість добавки робить також те, з чого зроблено гідролізат колагену: ідеальним вважається сировина, отримана зі шкіри риб дикого вилову, що мешкають в екологічно чистих водах.

На думку експерта, досконалою на даний момент формою колагену можна назвати рідкі БАДи із вмістом морської гідролізованої сировини I та III типу, пептидною молекулярною масою до 500 Дальтон та дозуванням 15 000 мг.

Не менш важливий пункт — наявність додаткових речовин для кращого синтезу білка: наприклад, гіалуронової кислоти, Вітамінів групи B і особливо Вітаміну С, оскільки він необхідний вироблення власного колагену. Добавки, які включають відразу всі ці пункти, легко засвоюються і швидко дають відчутний результат, допомагаючи зберегти молодість, свіжість і якість шкіри, а також волосся, нігтів і суглобів на якомога більш тривалий час і в будь-якому віці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Найпопулярніші новини

Тайсон Ф’юрі знову став п’яною зіркою британських таблоїдів

Відомий британський боксер Тайсон Ф'юрі часто попадає в скандальні відео через свою прихильність до алкогольних напоїв. Нагадаємо, що...

Повертаємося в 70-ті з модними штанами в стилі бохо: тренди сезону літо-2024

Мода циклічна. Це давно відомо, тому нові тренди навіть не викликають здивування. А знаєте чому? Тому що більшість...

Дженіфер Лопес та Бен Аффлек виставили на продаж розкішний будинок за 60 млн доларів

Одна з найзірковіших пар, за якою спостерігає весь світ. Бен Аффлек та Дженіфер Лопес знову підігрівають чутки про...

Топ-6 жакетів для жінок на літо-2024: добірка від стилістів

Стилісти постійно наголошують, що в жіночому гардеробі повинні бути жакети. Вони стали базою для формування багатьох образів як...