Вчені опублікували в науковому журналі Nature цікаві матеріали досліджень щодо появи на Землі дощу. Сенсаційно, дані ставлять під великий знак питання теорію, що 4 мільярди років тому вся поверхня планети була вкрита океаном. Виявляється, що розподіл на сушу та прісну воду стався значно раніше.
До таких висновків вчені прийшли в результаті дослідження давніх матеріалів, виявлених на пагорбах Джека Хіллса в Австралії. Саме там є найстаріші матеріали земної кори. А це 4,4 млрд років.
Знайдені матеріали допомогли визначити вченим, що там йшли дощі. Докази були знайдені в кристалах циркону. Відомо, що вони утворилися на початку історії планети. З геологічного погляду це зовсім інші реальність для наукового світу. Про це розповів геолог Хамед Гамалелдін, який працює в Кертинського університету в Австралії.
Вчений розповів, що в кристалах циркону вдалося виявити ізотопи. І саме вони є свідченням того, що 4 млрд років тому Земля була не вся вкрита водою. До того вже існували частини суші та йшли дощі. І це було набагато раніше, ніж до цього відкриття думав весь науковий світ.