ГоловнаLifestyleВчені знайшли докази існування задовго до динозаврів гігантської істоти з іклами

Вчені знайшли докази існування задовго до динозаврів гігантської істоти з іклами

Вчені виявили скам'янілості гігантського звіра, схожого на саламандру, з гострими іклами, який панував у водах до появи перших динозаврів. За словами дослідників, тварині приблизно 272 мільйони років.

Результати досліджень були опубліковані в середу в журналі Nature. Експерти назвали вид Gaiasia jennyae, на честь формації Гай-ас у Намібії, де було знайдено скам’янілість, і Дженні Клак, палеонтологу, яка вивчала, як хребетні переміщувалися з води на сушу:

«Gaiasia jennyae була значно більшою за людину, і, ймовірно, плавала біля дна боліт і озер», — сказав Джейсон Пардо, докторант NSF у Музеї Філда в Чикаго та один із провідних авторів дослідження.

Пардо додав, що цей вид мав «велику плоску голову у формі туалетного сидіння», «величезні ікла» та «гігантські зуби».

Реконструкція життя Gaiasia jennyae, великої тварини, схожої на саламандру, яка жила приблизно 280 мільйонів років тому на території сучасної Намібії
Реконструкція життя Gaiasia jennyae, великої тварини, схожої на саламандру, яка жила приблизно 280 мільйонів років тому на території сучасної Намібії

За словами дослідників, хижак, ймовірно, використовував свою широку плоску голову та передні зуби, щоб засмоктувати та жувати нічого не підозрюючу здобич. Його череп був довжиною близько 60 сантиметрів:

«Він діяв як агресивний степлер», — сказав Майкл Коутс, біолог з Чиказького університету, який не брав участі в роботі.

Викопні залишки чотирьох істот, зібрані близько десяти років тому, були проаналізовані в дослідженні Nature, включаючи частковий череп і хребет. Ця істота існувала приблизно за 40 мільйонів років до появи динозаврів.

Хоча Gaiasia jennyae була водною твариною, вона могла пересуватися по суші, хоча й повільно. Вид належав до надкласу тварин, які називаються чотириногими: чотирилапі хребетні, які вилазили на землю з пальцями замість плавників і еволюціонували до амфібій, птахів і ссавців, включаючи людей.

Більшість ранніх скам’янілостей чотириногих походять із гарячих доісторичних вугільних боліт уздовж екватора на території сучасної Північної Америки та Європи. Але ці останні залишки, датовані приблизно 280 мільйонами років тому, були знайдені в сучасній Намібії, території в Африці, яка колись була вкрита льодовиками та льодом.

Відкриття Гайасії стало великою перемогою для палеонтологів, які продовжують з’ясовувати, як розвивався світ у пермський період.

«Той факт, що ми знайшли Gaiasia на далекому півдні, говорить нам про те, що там була процвітаюча екосистема, яка могла підтримувати цих дуже великих хижаків», — сказав Пардо. «Чим більше ми будемо шукати, ми можемо знайти більше відповідей про ці основні групи тварин, які нас цікавлять, як-от предки ссавців і сучасних рептилій».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Найпопулярніші новини

Тайсон Ф’юрі знову став п’яною зіркою британських таблоїдів

Відомий британський боксер Тайсон Ф'юрі часто попадає в скандальні відео через свою прихильність до алкогольних напоїв. Нагадаємо, що...

Повертаємося в 70-ті з модними штанами в стилі бохо: тренди сезону літо-2024

Мода циклічна. Це давно відомо, тому нові тренди навіть не викликають здивування. А знаєте чому? Тому що більшість...

Дженіфер Лопес та Бен Аффлек виставили на продаж розкішний будинок за 60 млн доларів

Одна з найзірковіших пар, за якою спостерігає весь світ. Бен Аффлек та Дженіфер Лопес знову підігрівають чутки про...

Топ-6 жакетів для жінок на літо-2024: добірка від стилістів

Стилісти постійно наголошують, що в жіночому гардеробі повинні бути жакети. Вони стали базою для формування багатьох образів як...