ГоловнаLifestyleСьогодні відзначають Всесвітній день без тютюну: кожного року вбиває більше 8 000...

Сьогодні відзначають Всесвітній день без тютюну: кожного року вбиває більше 8 000 000 людей

Щорічне святкування Всесвітнього дня без тютюну спрямоване на стимулювання руху до вільного від тютюнового диму майбутнього.

31 травня відзначається Всесвітній день без тютюну, щоб інформувати громадськість про шкоду вживання тютюну для здоров’я. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), тютюн кожного року вбиває більше 8 000 000 людей. Тютюн добувають із висушеного листя рослини Nicotiana, яке містить стимулятор нікотин. Листя обробляють і використовують для куріння, жування або як компонент певних продуктів, таких як сигари, сигарети та бездимний тютюн. Тютюн, незалежно від форми, викликає сильну залежність.

Всесвітній день без тютюну 2024: Тема

Тема Всесвітнього дня без тютюну (WNTD) 2024 року — «Захист дітей від втручання тютюнової промисловості».

Всесвітній день без тютюну 2024: історія

У 1987 році країни-члени ВООЗ відзначали 7 квітня Всесвітній день відмови від куріння. Однак, визнаючи важливість підвищення обізнаності про всі проблеми, пов’язані з тютюном, Всесвітня асамблея охорони здоров’я ВООЗ у 1988 році прийняла резолюцію про відзначення Всесвітнього дня без тютюну 31 травня.

Відтоді ВООЗ та її країни-члени щорічно відзначають Всесвітній день без тютюну. Цей день є глобальною платформою для підвищення обізнаності про згубний вплив тютюну на здоров’я та його експлуатацію нікотиновою промисловістю, особливо серед молоді. Цей день також має на меті запропонувати підтримку людям у їхніх зусиллях кинути залежність від тютюну.

Всесвітній день без тютюну 2024: значення

  • Поширення обізнаності. Мета цього дня – поінформувати людей про різноманітні небезпеки для здоров’я, пов’язані з вживанням тютюну, такі як хвороби серця, рак легенів, проблеми з травленням, рак ротової порожнини, катаракта, дегенерація жовтої плями та респіраторні захворювання.
  • Захист від пасивного диму. Пасивне куріння залишається загрозою для некурців. За оцінками ВООЗ, пасивне куріння спричиняє понад 8 мільйонів смертей щороку серед некурців.
  • Протистояння екологічній шкоді від тютюнової промисловісті. Тютюн потребує значного використання добрив і пестицидів, що забруднює водні шляхи. Виробництво тютюну спричиняє понад два мільйони тонн твердих відходів щороку, тоді як недопалки становлять приблизно від 30 до 40 відсотків усього сміття, зібраного під час прибирання прибережних та міських приміщень.

Поради щодо захисту дітей від втручання тютюнової промисловості:

  • Бути проінформованим. Розкажіть дітям про прийоми, які використовує тютюнова промисловість, щоб маніпулювати ними та націлюватися на них;
  • Сприяти здоровому вибору. Заохочуйте молодь робити здоровий вибір і протистояти потягу до тютюнових виробів.
  • Адвокат змін. Приєднуйтеся до всесвітнього руху, щоб відстоювати жорсткішу політику щодо обмеження нікотинових продуктів.
  • Залучайтеся до зусиль спільноти. Брати участь у зусиллях щодо підвищення обізнаності про небезпеку для здоров’я вживання тютюну та заохочувати програми позбавлення від залежності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Найпопулярніші новини

Тайсон Ф’юрі знову став п’яною зіркою британських таблоїдів

Відомий британський боксер Тайсон Ф'юрі часто попадає в скандальні відео через свою прихильність до алкогольних напоїв. Нагадаємо, що...

Повертаємося в 70-ті з модними штанами в стилі бохо: тренди сезону літо-2024

Мода циклічна. Це давно відомо, тому нові тренди навіть не викликають здивування. А знаєте чому? Тому що більшість...

Дженіфер Лопес та Бен Аффлек виставили на продаж розкішний будинок за 60 млн доларів

Одна з найзірковіших пар, за якою спостерігає весь світ. Бен Аффлек та Дженіфер Лопес знову підігрівають чутки про...

Топ-6 жакетів для жінок на літо-2024: добірка від стилістів

Стилісти постійно наголошують, що в жіночому гардеробі повинні бути жакети. Вони стали базою для формування багатьох образів як...