Згідно з нещодавнім дослідженням, зміни клімату роблять дні довшими, оскільки танення льодовиків і полярних крижаних щитів змушує воду рухатися ближче до екватора, сповільнюючи обертання нашої планети.
Дослідження, опубліковані в Proceedings of the National Academy of Sciences, використовували як спостереження, так і реконструкції для відстеження коливань маси на поверхні Землі з 1900 року.
У 20-му столітті дослідники виявили, що спричинене кліматом до тривалості дня додавалося збільшення від 0,3 мілісекунди до 1 мілісекунди на століття. З 2000 року вони виявили, що це число зросло до 1,3 мілісекунди на століття.
«Ми бачимо наш вплив, як людей, на всю систему Землі, не лише локально, наприклад, підвищення температури, але насправді фундаментально, змінюючи те, як вона рухається в просторі та обертається», — сказав Бенедикт Соя з ETH Zurich у Швейцарії британській газеті Guardian . «Завдяки нашим викидам вуглецю ми зробили це лише за 100 або 200 років, тоді як керівні процеси раніше тривали мільярди років. І це вражає».
Дослідники заявили, що за сценаріїв із високим рівнем викидів парникових газів збільшення тривалості дня, спричинене кліматом, продовжуватиме зростати й може досягти удвічі більшої швидкості, ніж нинішні показники. Це може мати наслідки для ряду технологій, на які покладаються люди, наприклад навігації.
«Усі центри обробки даних, які керують Інтернетом, зв’язком і фінансовими транзакціями, вони базуються на точних термінах», — сказала Соя. «Нам також потрібні точні знання про час для навігації, особливо для супутників і космічних кораблів».