Лайфстайл ProstoWay

Росіяни створили deepfake-відео, в якому розповідають, що Олена Зеленська купила Bugatti

Росіяни створили Deepfake-відео, в якому звинувачують Олену Зеленську в купівлі автомобіля BugattiРосіяни створили Deepfake-відео, в якому звинувачують Олену Зеленську в купівлі автомобіля Bugatti

CBS News визначила, що відео створено за допомогою штучного інтелекту. На ньому зображено чоловіка, який видавав себе за працівника французького дилерського салону елітних автомобілів і ділиться «ексклюзивною» інформацією про сфабрикований продаж. Чоловік не рухає шиєю, рідко моргає, а його голова майже не рухається — це ознаки того, що ним маніпулюють за допомогою ШІ.

Відео було посилено російськими мережами дезінформації в соціальних мережах, набравши понад 20 мільйонів переглядів на X, Telegram і TikTok. X і Telegram не відповіли на запит про коментар. Представник TikTok сказав CBS News, що їх політика не дозволяє дезінформацію, яка може завдати шкоди, і компанія видаляє контент, який порушує ці правила.

Хоча незрозуміло, хто створив це відео, його рання версія з’явилася в статті на французькому веб-сайті під назвою Verite Cachee — 1 липня. Дослідники з компанії Recorded Future, що займається розслідуванням загроз, пов’язали веб-сайт із російською мережею дезінформації, яку вони називають CopyCop, яка використовує фіктивні новинні веб-сайти та інструменти штучного інтелекту для публікації неправдивих заяв у рамках кампаній впливу.

Стаття містила сфабрикований рахунок-фактуру, нібито від Bugatti, щоб ще більше обдурити читачів. Компанія Bugatti Paris, яка знаходиться під управлінням Autofficina Parigi, компанії Car Lovers Group, заявила, що подала кримінальну справу проти людей, які поширили відео та підробили рахунок-фактуру. Продавець дорогих авто заявив, що рахунок-фактура не належить їм і містить помилки, які свідчать про те, що він сфабрикований, включаючи відсутність необхідних юридичних даних і неправильну ціну на автомобіль.

Російські мережі дезінформації поширювали подібні неправдиві твердження про президента України Володимира Зеленського та його сім’ю минулого року, включаючи неправдиві твердження про те, що він купив дві розкішні яхти за мільйони доларів, і неправдиві твердження про те, що Зеленська придбала коштовності на понад 1 мільйон доларів у Cartier в Нью-Йорку.

Клеман Бріенс, старший аналітик з розвідки загроз компанії Recorded Future, що займається кібербезпекою, сказав CBS News, що неправдиві історії про корупцію створюються, щоб підірвати підтримку України Заходом і «підірвати довіру до лідерів, їхніх інституцій і міжнародних альянсів».

Exit mobile version