Не довіряєш майстрам з педикюру і вважаєш за краще доглядати за стопами виключно в домашніх умовах? Тоді точно маєш знати цю інформацію, що саме може зробити твоїм ніжкам тільки гірше.
Якщо не хочеш, щоб домашній педикюр обернувся проблемами, які потім доведеться вирішувати на прийомах у лікаря-подолога? Запам’ятай найпоширеніші помилки, які ми всі з необережності чи незнання припускаємо під час хоум-процедури.
Обрізаємо кутикулу
Повністю позбавляючись кутикули ми лише спричиняємо її активнішому наростанню в майбутньому. І це не єдина проблема: навіть один неакуратний рух може призвести до утворення мікротравм, які можуть призвести до занесення інфекції. Найкращим варіантом у домашніх умовах буде розм’якшити кутикулу та акуратно відсунути її за допомогою апельсинової палички чи спеціальної лопатки-пушера.
Обробляємо п’яти жорсткою пемзою
У спробах отримати гладку та м’яку шкіру на п’ятах ми часто можемо перестаратися і в перспективі отримуємо зазвичай зворотний результат: шкіра починає ще більше наростати і грубішати. Краще замінити пемзу на абразивну пилку для ніг із зернистою поверхнею або звичайну пилочку для нігтів з абризивністю 100 гріт (це вказано на самій пилочці), з якою ти зможеш проводити обробку делікатніше.
Паримо ноги в надто гарячій воді
Розпарювання шкіри – звичний етап домашнього педикюру. Однак далеко не всі жінки ретельно стежать за температурою води, в яку занурюють ноги. Якщо зробити ванну занадто гарячою, підвищиться ризик появи тріщин і нерівномірного відшаровування шкіри. В останньому випадку ти можеш помилково зняти «живий» шар, через що п’яти стануть не гладкими, а шорсткими. Оптимальна температура води для ванн – 35-40 градусів.
Надмірно поліруємо пластину
Через полірування нігтів крупноабразивними пилками пластина стає гладкою і блискучою, завдяки чому на неї ідеально лягає лак. Однак при частому проведенні такої процедури нігті стоншуються і ламаються від найменшого механічного впливу. Тому обробку нігтів жорсткими бафами слід проводити не частіше ніж раз на місяць.
Залазимо під нігті
Для очищення простору під пластиною ти використовуєш зубочистку, ножиці чи інші гострі інструменти? Так ти ризикуєш домогтися відшаровування пластини і утворення в порожнечах грибка.
Забуваємо про крем
Завершальним етапом кожної процедури домашнього педикюру має бути інтенсивне зволоження, яким багато хто нехтує. Нанось крем не тільки на п’яти та основні місця натоптишів, а й між пальцями. В іншому випадку на шкірі можуть утворитися мікротріщини, які загрожують поширенням інфекції.